Women in Tech Summit 2024

UWM w Olsztynie drugi rok z rzędu stał się partnerem uczelnianym największej w Europie konferencji dla kobiet w IT&TECH. Już 12 czerwca br. po raz szósty wystartuje w Warszawie Perspektywy Women in Tech Summit, gdzie spotkają się największe umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych, ośrodków akademickich i najlepszych instytutów badawczych. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie zgromadzi ponad 8 tysięcy uczestniczek. Przeżyją one coś niezwykłego - na Summit będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć  na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie.

Studentki i studenci, jak co roku mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak pracownice i pracownicy naszej uczelni: STEM FREE TICKETS. Gorąco zachęcamy do zapisów.
Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.:

  • Barbara Nowacka, Ministra Edukacji Narodowej;
  • Krzysztof Gawkowski, wicepremier, Minister Cyfryzacji;
  • Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN,
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów
  • Prof. Christiane Floyd,  legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech


Wyjątkową atrakcją dla środowisk akademickich będzie w tym roku Scena Science ze specjalnym programem Meet Quantum, realizowanym wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczny Summit to także niepowtarzalna szansa dla studentek i studentów, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet, globalnych firm technologicznych.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science, i więcej), oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!
Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking.