SPLOT UA Residency - program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje o nowej inicjatywie SPLOT UA Residency, której celem jest tworzenie prototypów innowacji społecznych i przedsięwzięć biznesowych z potencjałem wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie organizowaną przez New Space Foundation i Science Now wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie i Departamentem Stanu USA.

Podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować nad trzema tematami opartymi o Plany Odbudowy UA: Healing the city, Rewilding the night i Revitalizing education. 

Poszukiwane są osoby zainteresowane otaczającą ich rzeczywistością, i chętnych do pracy w multidyscyplinarnym środowisku. SPLOT UA Residency jest programem dla Ukrainek i Ukraińców w wieku 18-30 lat, przebywających obecnie w Polsce w wyniku rosyjskiej agresji, którzy mają szczególne zainteresowania lub wyjątkowy talent – artystyczny, naukowy, przedsiębiorczy, organizacyjny lub inny. Istotna jest motywacja kandydatek i kandydatów oraz ich chęć i umiejętność pracy w zespole. W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i pracować z doświadczonymi mentorami i międzynarodowymi ekspertami z różnych dziedzin – w tym licznymi absolwentami programów Fulbright. Nabór trwa do 30 listpada, więcej informacji na stronie

Rezydencja SPLOT UA powstała wraz ze wsparciem partnerów:

Leiden University https://www.universiteitleiden.nl/en,

Match & Spark https://matchandspark.com,

NOSPR https://nospr.org.pl/en,
The International Astronomical Union https://www.iau.org,
Unitalent Foundation https://unitalentowani.pl,

Fulbright Poland http://fulbright.edu.pl/strona-glowna/,

Polski Instytut Ekonomiczny https://pie.net.pl/