Program EIT Food RIS Solutions dla studentów

Studentów, którzy mają ambicje zmierzyć się z realnymi wyzwaniami przemysłu spożywczego zachęcamy do udziału w nowym programie EIT Food. W programie mogą wziąć udział interdyscyplinarne zespoły (min. 2-osobowy , max. 4 osobowy) w których przynajmniej jedna osoba pochodzi z regionu RIS (lista krajów i rejonów tu). Studenci mają za zadanie nakręcić film prezentujący rozwiązanie z obszaru wyzwań i wypełnić formularz.

Obszary wyzwań:

• Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs
  • Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale
  • The challenge of a health&sustainable future of the food system.

Jury wyłoni 25 zespołów, które otrzymają 3-miesieczny mentoring wspierający rozwój rozwiązania. Po tym czasie każdy zespół ma przygotować prezentację na temat rozwiązania i zostanie oceniony przez jury. 20 zespołów otrzyma zaproszenia na Foodhatony i przedstawi swoje wyniki na żywo przed jury.

W listopadzie 2019 roku zostaną zorganizowane dwa Foodhatony:

• 14-15 listopada w Warszawie;
  • 21-22 listopada w Turynie.

Termin nadsyłania nagrań: 30 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje znajdują się tu.