NAWA: Program im. Ulama – Seal of Excellence

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła Program im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence. To pierwszy w Polsce mechanizm, który dofinansowuje projekty naukowe z certyfikatem Seal of Excellence otrzymanym w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships.
W Programie im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence mogą wziąć udział polskie uczelnie i instytuty oraz naukowcy, którzy wspólnie ubiegali się o finansowanie w ramach działań Komisji Europejskiej - Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) i których wnioski otrzymały tzw. pieczęć doskonałości (z ang. Seal of Excellence). Naukowiec realizujący projekt w polskiej jednostce naukowej otrzyma comiesięczne stypendium w wysokości 10 tys. zł przez okres od 12 do 24 miesięcy oraz dodatki mobilnościowy i szkoleniowy. Nabór wniosków w I edycji programu będzie prowadzony w terminie od 15 września do 15 października 2020 roku.

Więcej informacji na stronie NAWA.