Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój PO WER 2019/2020

Dofinansowanie studentów znajdujących sie w trudnej sytuacji materialnej (PO WER) 2019/2020

Studenci wyjeżdżający na studia (SMS) oraz na praktykę (SMP) otrzymujący stypendium socjalne w semestrze zakończonym tuż przed wyjazdem za granicę otrzymują dodatkową kwotę do stawki miesięcznej grantu w wysokości 200 EUR na zasadach określonych przez NA. Student jest zobowiązany do poinformowania Koordynatora Wydziałowego o pobieraniu stypendium socjalnego w celu rzetelnego przygotowania protokołu z kwalifikacji wydziałowej na wyjazd w ramach programu Erasmus+, a także potwierdzenia tego faktu w formularzu aplikacyjnym, w przeciwnym razie Uczelnia nie gwarantuje wypłaty dodatku socjalnego. Osobom, które nabyły prawo do otrzymywania stypendium socjalnego w chwili rozpoczęcia mobilności Uczelnia może wypłacić dodatek socjalny pod warunkiem posiadania wystarczających funduszy stypendialnych i zachowania zasady równego traktowania wszystkich stypendystów. Jeżeli student posiadający prawo do stypendium socjalnego decyduje się na wyjazd z dofinansowaniem zerowym, nie przysługuje mu wypłata dodatku socjalnego w wysokości 200 EUR/miesiąc.

Wyżej wymienione dofinansowanie będzie wypłacone z projektu „ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ. EDYCJA 2” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studenci otrzymają stypendium w złotówkach, będące równowartością kwoty w EUR (informacja w załączniku)

Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

Warunki przyznania dofinansowania wyjazdów studentów niepełnosprawnych zakwalifikowanych na wyjazd w programie Erasmus+

Wniosek o dofinansowanie studenta – uczestnika mobilności ze specjalnymi potrzebami (2019)

Tabela zawierająca wykaz rodzajów dokumentów (dowodów finansowych), jakie będą niezbędne do uznania kosztu za kwalifikowany.